Pán minister vnútra, všimli Ste si ?

Autor: Jozef Bakša | 8.8.2011 o 23:15 | (upravené 8.8.2011 o 23:20) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  1487x

           Pán minister všimli Ste si, že sa v médiách pomaly každý pri probléme vyjadruje  v zmysle,  že  vec patrí do právomoci orgánov činných v trestnom konaní  ? Všimli Ste si, že  pomaly najčastejšou vetou hovorcov jednotlivých  útvarov PZ   sú slová o tom, že  vyšetrovateľ začal vo veci trestné stíhanie a do konca vyšetrovania sa k veci nebude vyjadrovať ? Hovorili Ste niekedy s týmito ľuďmi ?  Viete, aké majú problémy,   v akých podmienkach a pod akým tlakom robia ?

            Najsmutnejšie je, že hlavnú časť tohto tlaku im nespôsobujú ich  páchatelia, ale ich nadriadení a systém, ktorý nie je ani plne efektívny ani plne funkčný.  Napríklad v čase, keď odhaľovanie závažnej kriminality ( vrážd,  zneužívania právomocí verejných činiteľov vo všetkých odsekoch   a iné.  ) prešlo  ( okrem Bratislavy a Košíc  )  z krajských vyšetrovateľov ( ktorí na krajoch zostali  ) na okresných vyšetrovateľov vstúpil do praxe nový hodnotiaci systém práce orgánov činných v trestnom konaní.  Neviem kto vypracoval nový hodnotiaci systém pre orgány činné v trestnom konaní ( vrátane vyšetrovateľov ), ale ten človek je pravdepodobne presvedčený, že každý spis je možné skončiť obvinením a obžalobou ( do pár mesiacov ). Koľko myslíte prípadov,  marení konkurzného konania, podvodov s DPH alebo výpalníctva je možné ukončiť za mesiac ?  Keď  OČTK  neobviní každý mesiac niekoľko ľudí a nepodá niekoľko návrhov na podanie obžaloby je nevyhovujúci a akoby ani nerobil. Ste právnik a tak viete, že trestné stíhanie   možno aj zastaviť s tým, že skutok sa nestal respektíve nie je trestným činom. Má ten, kto tvoril konkrétny hodnotiaci systém predstavu o tom, že niekedy treba v spise vypočuť  a prepočuť ( často nezmyselne vďaka prokuratúre a socialisticky dlhému trestnému konaniu ) stovky ľudí, aby dospel k záveru, že jediná možnosť je  trestné stíhanie zastaviť  ( často preto, lebo prokurátor by nám jednoducho vznesenie obvinenia zrušil ) ? 

              Skutočne máte pocit, že ten vyšetrovateľ alebo policajt keď vypočuje stovky ľudí a vykoná napríklad desať domových prehliadok neurobil nič ?   Vy možno nie, ale nový hodnotiaci systém, ktorý  hodnotí jeho prácu  si to myslí a rovnako si to bude musieť jeho nadriadený, ktorý musí byť ako funkcionár s novým hodnotiacim systémom stotožnený.

         Škoda, že sa  ľudia  na najspodnejších  stupňoch  policajnej hierarchie boja povedať pravdu. Možno, keby  sa poradili s nejakým ústavným právnikom , ktorý už nejaký ten spor na Ústavnom súde v otázke  práva na slobodu prejavu vyhral, tak by pravdu povedali.

        Takto si len na chodbe alebo v diskusii na internete niečo vypočujem o rozprávke o cisárových nových šatách.   Škoda, tí ľudia ktorí berú prácu policajta ako poslanie si to nezaslúžia.

 

         P.S. : Hodnotiaci systém je len špičkou ľadovca, ktorý trápi radových policajtov. Však opýtajte sa ich (   aj dopravných, poriadkových,  železničných   či mýtnych ) určite Vám odpovedia ( za predpokladu, že budete osamote, lebo viete .... ).

www.baksa.blog.sme.sk

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Vidieť Zem oproti čiernote vesmíru je neuveriteľné

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

SVET

Minúta po minúte: Merkelová môže byť štvrtýkrát kancelárkou

Jej konzervatívci vedú nad druhými socialistami Martina Schulza.

SVET

Merkelová bude pokračovať. Nikto však nevie ako, hovorí analytik

Nemecká kancelárka je istou víťazkou nedeľných volieb už teraz.


Už ste čítali?