Prečo starostovia a podnikatelia nepáchajú zločiny.

Autor: Jozef Bakša | 13.8.2011 o 7:17 | Karma článku: 24,47 | Prečítané:  7853x

Keď poviem, že pracujem na oddelení ekonomickej kriminality človek si predstaví, že naháňam verejných činiteľov, politikov ,  podnikateľov a iných zločincov v naškrobených bielych golierikoch ako tunelujú podniky, zneužívajú moc a spreneverujú verejné financie. Keď som bol mladý policajt tak som si myslel, že  možno odsúdiť podnikateľa, politika, starostu,ktorý je zločincom.  Z tohto omylu som vyrástol.  Tieto osoby jednoducho nemôžu páchať trestnú činnosť, lebo.... 

                  Na úvod je potrebné doplniť, že oni ju možno aj páchajú, ale nikto ich za to neodsúdi. 

                  Podnikateľa, politika  a starostiu súd väčšinou neodsúdi za ekonomickú kriminalitu z dôvodu , že :  

1. Polícia nepotrebuje niekoľko závažných a spoločensky nebezpečných prípadov.

      Polícia sa zameriava na kvantitu. Podľa môjho názoru ju týmto spôsobom politici cielene oslabujú.  Všimli ste si, že oproti minulému roku stúpol počet odhalených prípadov užívateľov drog ? Prečo sme sa nedozvedeli, že rapídne stúpol počet odhalených prípadov vyberania výpalného alebo machinácií pri verejných súťažiach zo strany štátnych orgánov a zo strany predstaviteľov volenej samosprávy ? ( len tak pre zaujímavosť skúste sa pýtať polície koľko páchteľov v roku 2011 obvinila za trestný čin machinácie pri verejnej súťaži, alebo sa v tejto oblasti pri takom počt e súťaží  žiadna kriminalita nepácha ? )

2.   Podnikatelia a starostovia nerozmýšľajú.

        Prokuratúra a súdy uveria, že aj keď podnikateľ alebo starosta zjavne porušil zákon tak nekonal úmyslene, prípadne konal úmyselne, ale z dôvodu, že si myslel, že jeho konanie je na prospech spoločnosti. Za takúto vec ho predsa nebudeme súdiť.     Samozrejme ale odsúdime babku, ktorá vzala slnečnicu z poľa alebo chudáka čo vzal drevo z lesa na kúrenie. Prípadne odsúdime vdovu, ktorá nevedela, že vdovecký dôchodok sa považuje za príjem a brala zároveň sociálnu podporu.

3. Podnikatelia majú obhajcov .  

       Verte tomu, že prokuratúra a súdy sa inak pozerajú na obvineného, ktorý má obhajcu ( samozrejme zvoleného, lebo toho ustanoveného platí štát, ktorý s platbami mešká a teda obhajca sa aj tak snaží ). Ak teda v obsahovo rovnakom prípade podá obyčajný človek sťažnosť voči obvineniu  tak ju prokurátor zamietne. Ak však takúto sťažnosť podá za podnikateľa alebo starostu zvolený obhajca tak prokurátor sťažnosti vyhovie. Pre istotu.

4. Podnikateľ (starosta ) ako vážená osoba niekoho pozná.

     Ak podnikateľ nepozná dobrého obhajcu ( rozumej obhajcu čo vybaví vec na prokuratúre prípadne súde) tak určite pozná podnikateľa, ktorý takúto osobu pozná a v záujme dobrých obchodných vzťahov alebo za miernu úplatu vec vybaví.

5. Podnikateľ (straosta ) pozná politikov

      Podnikateľ sponzoruje politikov. Politici dosadzujú úradníkov a riadiacich pracovníkov v štátnej správe. V rámci logickej následnosti teda štátna správa pomáha štedrým podnikateľom a kruh sa uzatvára.

6. Ak náhodou podnikateľ (starosta ) boj s políciou prehrá

    Ak napriek všetkému podnikateľ svoj boj o čistotu s políciou prehrá a je podaná obžaloba na jeho osobu určite sa nájde niekto, kto prehovorí sudcu, že nie je možné, aby sa v procese s podnikateľom nenašla procesná chyba  a vybaví, aby podnikateľ ( starosta ) dostal šancu usmerniť vec správnym smerom v druhom kole, keď sa vec vráti na opätovné prejednanie. 

     Možno nebudete veriť, ale na Slovensku je spravodlivosť skutočne slepá. Bohužiaľ nie v zmysle padni komu padni, ale spravodlivosť na Slovensku je slepá keď nevidí aké neprávosti sa v jej mene páchajú.

        Spravodlivosť je slepá, keď nevidí ako nevinní trpia a zločinci sa smejú, prípadne chodia s tými, kto rozhoduje o ich zločinoch na  kávy , obedy, či dovolenky.

      Možno ale raz Slovensko dospeje aj v tejto oblasti.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Vidieť Zem oproti čiernote vesmíru je neuveriteľné

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

SVET

Minúta po minúte: Merkelová môže byť štvrtýkrát kancelárkou

Jej konzervatívci vedú nad druhými socialistami Martina Schulza.

SVET

Merkelová bude pokračovať. Nikto však nevie ako, hovorí analytik

Nemecká kancelárka je istou víťazkou nedeľných volieb už teraz.


Už ste čítali?