Čo vlastne žerú darmožráči ?

Autor: Jozef Bakša | 20.1.2012 o 20:14 | Karma článku: 13,42 | Prečítané:  1498x

      Je všeobecne známe, čím sa živia bylinožravce, či mäsožravce. Spoločnosť je však dnes plná darmožráčov ? Čo však vlastne žerú darmožráči ?

       Jednoducho naše peniaze. Tvária sa, že aj svoje, ale klasický darmožráč nikdy nežerie svoje peniaze.  Človek (?) homo politicus, ktorý si často nevšímol udalosti novembra 1989  sa presýpa z jednej strany do druhej nemôže žrať svoje peniaze. Človek plávajúci stranami počnúc  KSČ cez  VPN, HZDS, HZD, KSS, SDĽ, SMER, SDK,SOP, ANO,NAS  a ďalšie nemôže mať čisté úmysly a svedomie. 

         Takéhoto darmožráča-chameleóna netrápia problémy obyčajného (rozumej normálneho)človeka, ktorý listuje letáky hypermarketov s cieľom kúpiť vajíčka o 5 centov lacnejšie. Takýto darmožráč nemá reálnu predstavu o živote. Tento živočíšny druh nestojí v rade u lekára a nevie aké problémy majú základné školy (jeho potomok predsa chodí do VIP súkromnej  základnej školy ). Napriek tomu vie ale ohnivo diskutovať v pléne parlamentu aké neoprávnené  požiadavky majú učiteľky, sestričky či  dôchodcovia. Však on robí všetko, čo môže a čo mu štátny rozpočet dovolí. (Zabudne skromne dodať že to robí hlavne pre seba). 

          Klasickým darmožráčom vadí (či nevadí) maďarské občianstvo, ale nevadí mu situácia v hospicoch, nemocniciach či  domovoch seniorov. Dlhé hodiny rieši odbornosť generálneho prokurátora (budúceho či bývalého ) a nevadí mu, že úžerníci legálne pripravia o strechu nad hlavou stovky obyčajných (rozumej prostých ) ľudí.

          Klasický darmožráč nepotrebuje na poste generálneho prokurátora odborníka bez väzieb na politické strany a finančné skupiny. Klasický darmožráč potrebuje na tomto poste kamaráta, aby v prípade, že on alebo jeho kamarát bude mať problém tento  pomohol. Však sme kamaráti a ruka ruku myje.

          Neverte tomu, čo darmožráč hovorí a čo Vám sľúbi, ale pozrite sa čo už urobil, keď mohol. A spýtajte sa : "Urobí to znova ? "Najbližšie mesiace Vás bude každý z nich presviedčať o nevyhnutnosti realizácie jeho nápadov, ale po tom ako sa dostane vďaka Vášmu hlasu ku korytu vyhlási, že v záujme kontinuity vládnutia, medzinárodnej situácie alebo potrebe silnej a stabilnej vlády  sľuby Vám dané nemôže splniť. Však čo, do ďalších volieb zabudnete.

         Darmožráč je teda ten, kto pomaly ale iste žerie nás, tých, čo sme mali, alebo ešte máme nejaké ideály. Škoda len, že politika je plná darmožráčov  a skutočné politické osobnosti sa jej vyhýbajú alebo sa z nej pomaly ale iste vytrácajú ako nedocenené. 

    

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Exminister z nástenkového tendra kontroluje v Žiline mestský podnik

Hlavní aktéri nástenkového tendra dnes žijú bežným životom. Napriek obžalobe a hrozbe dlhoročného trestu má byť jeden z nich prvkom verejnej kontroly.

KOMENTÁRE

Pozrite, čo sa stalo na Slovensku, hromží Trump pred kamerami

Preceňovanie utečeneckej témy odpútava pozornosť od úplatkov.

KOMENTÁRE

Lepší príklad podvádzania pri tendroch by nevymyslel ani Matovič

Po rokoch idú nástenkári pred súd.


Už ste čítali?