Ako sa vyfarbí KDH po voľbách ? A na čo sa vlastne hrá ?

Autor: Jozef Bakša | 29.1.2012 o 7:07 | Karma článku: 14,59 | Prečítané:  2175x

Neverím, že KDH je biele. Teda neverím, že čisté a  nevinné. Na to je v politike príliš dlho. Toto, na prvý pohľad  nevýrazné hnutie ma tentokrát prekvapilo. Jeden predstaviteľ (ten najvyšší )  začína kampaň slovami o  bielom Slovensku ( neviem sa zbaviť pocitu, ale pripomína mi to českú skupinu Orlík Daniela Landu a jeho piesne Bílej jezdec a  Bílá liga ), druhý predstaviteľ ( ktorého si inak ako odboníka vážim) povie, že korupciu kryjú Slováci ( rozumej aj KDH) z akejsi kmeňovej súdržnosti ? Ja keby som vedel toľko, čo vedúci predstavitelia  KDH kašlal by som na kmeňovú príslušnosť a radšej by som sa ľuďom na ulici pozrel priamo do tváre.  Je toto  normálne ? Aké bude  KDH po voľbách  ? Biele ? Zabudnite ... 

            Na úvod, keďže som neveriaci čomu neverím  :

1. Neverím, že minimálne časť vedenia  KDH nevie ako to v skutočnosti s gorilou a inými zvieratami, aj v regiónoch, bolo.  

2. Neverím, že keby sa gorila nedostala na verejnosť a KDH by malo o nej informácie vyšetrovanie by sa rozbehlo tak razantne. Otázka znie, či by s avôbec rozbehlo.   

3. Neverím, že keby KDH chcelo skoncovať s korupciou, klientelizmom, rodinkárstvom a dosadzovaním teplých miest v štátnej správe svojim ľuďom, že to nedokáže. Mali predsa za tie roky predsedov parlamentov, silových ministrov aj vplyv na ostátne štátne orgány. Prečo by to však robili ? 

           Čo na konaní niektorých predstaviteľov KDH nechápem :

- prečo považujú nejakú stranícku súdržnosť za nadradenú zákonom ? Inak by predsa nemohli vyhlásiť, že nestíhame kolegov poslancov z akejsi straníckej kolegiality ( žeby tam spadala aj kauza Bielik ? ) Pán poslanec Procházka, byť ticho môžu byť obyčajní ľudia, ale nie ústavní činitelia, keď vedia o tom, že sa niečo pácha. A zjavne sa niečo páchalo ( či pácha ? )    

-  ako môžu o niečom,  čo zjavne v praxi nefunguje  ( napríklad PZ ) vyhlasovať, že to funguje ako nikdy predtým v histórii ?  Možno preto, lebo majú poradcov, ktorí  im hovoria len to čo chcú počuť. Ako sa to volalo v Rusku ? Potemkin ?   

- prečo, keď od roku 1998 bojujú proti mečiarizmu ( cez nerozbitné amnestie ), jeho praktikám a kumpánom,   sa nevyšetrujú a nevyšetrovali prípady privatizérov z jeho obdobia, výpalníkov z jeho obdobia a toku ich financií,   neskúma sa pôvod majetku Jána Slotu, neskúma sa odkiaľ mal SMER financie na prvú volebnú kampaň ? Nie náhodou z dôvodu, že majú obavu z toho, že  čo bude, keď  raz budú spolu vládnuť alebo obavu z toho, že aj oni prídu na to čo by sme vedieť nemali. V zmysle zásady : Dnes ja tebe, zajtra ty mne ?   

           Čo na KDH obdivujem ? 

- myslím že málokto ( snáď s výnimkou Dzurnidu ) vie na položenú otázku veľmi dlho odpovedať a nič nepovedať

- že napriek tomu, že boli blízko mnohých vlád od roku 1990 vôbec si nevšimli, že na Slovensku v politike existuje korupcia 

- že napriek tomu,  že nie sú rasisti hovoria o bielom Slovensku. Netvrdím, že nie je väčšinový Slovák v podvedomí rasista, ale od kresťanských demoikratov by som to nečakal ( teda ak bielym Slovenskom nemyslia niečo iné, ale sneh tu celý rok nebude )      

  Je  toto  normálne ? 

          Akú farbu teda bude mať KDH po voľbách ? Neviem. Biela to ale  určite nebude. Modrá sa totiž pomaly mení na belasú a zelená im sama osamote nevonia. Mám ale obavu, že po voľbách sa bude KDH v záujme ochrany štátnych záujmov Slovenskej republiky červenať. Len neviem, či to bude len o hanby.  

          Ale potom si už vôbec neviem predstaviť fungovanie Generálnej prokuratúry, vyšetrenie finančných skupín, sociálnych podnikov a financovanie strán....

           A na morálku v politike už úplne zabudnime ..... 

          Ale ktovie, možno Slovensko po 10. marci zakvitne netradičným kvetom. A možno už nadobro skončia tí, o ktorých ten Orlík z úvodu spieva.:  ZRÚDY RUDÝ. Lebo komunizmus sa síce skončil, len recyklovaní komunisti zostali  a vychovali svojich pionierov, zväzákov....    

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Mesiac som žil v inteligentnej domácnosti. A takto to dopadlo

Moderná, zábavná a zaujímavá. Inteligentná domácnosť je ale drahá a slovenským príkazom zatiaľ nerozumie.

SVET

Rozhoduje sa o budúcnosti sveta, čo plánujú lídri (Globsec naživo)

Lídri, vojaci a odborníci sa rozprávajú o hrozbách.

SVET

Američania obkľučujú Severnú Kóreu. Tentoraz nejde o bluf

Pri Kórejskom polostrove sú lietadlové lode.


Už ste čítali?