Ako sa vyfarbí KDH po voľbách ? A na čo sa vlastne hrá ?

Autor: Jozef Bakša | 29.1.2012 o 7:07 | Karma článku: 14,59 | Prečítané:  2176x

Neverím, že KDH je biele. Teda neverím, že čisté a  nevinné. Na to je v politike príliš dlho. Toto, na prvý pohľad  nevýrazné hnutie ma tentokrát prekvapilo. Jeden predstaviteľ (ten najvyšší )  začína kampaň slovami o  bielom Slovensku ( neviem sa zbaviť pocitu, ale pripomína mi to českú skupinu Orlík Daniela Landu a jeho piesne Bílej jezdec a  Bílá liga ), druhý predstaviteľ ( ktorého si inak ako odboníka vážim) povie, že korupciu kryjú Slováci ( rozumej aj KDH) z akejsi kmeňovej súdržnosti ? Ja keby som vedel toľko, čo vedúci predstavitelia  KDH kašlal by som na kmeňovú príslušnosť a radšej by som sa ľuďom na ulici pozrel priamo do tváre.  Je toto  normálne ? Aké bude  KDH po voľbách  ? Biele ? Zabudnite ... 

            Na úvod, keďže som neveriaci čomu neverím  :

1. Neverím, že minimálne časť vedenia  KDH nevie ako to v skutočnosti s gorilou a inými zvieratami, aj v regiónoch, bolo.  

2. Neverím, že keby sa gorila nedostala na verejnosť a KDH by malo o nej informácie vyšetrovanie by sa rozbehlo tak razantne. Otázka znie, či by s avôbec rozbehlo.   

3. Neverím, že keby KDH chcelo skoncovať s korupciou, klientelizmom, rodinkárstvom a dosadzovaním teplých miest v štátnej správe svojim ľuďom, že to nedokáže. Mali predsa za tie roky predsedov parlamentov, silových ministrov aj vplyv na ostátne štátne orgány. Prečo by to však robili ? 

           Čo na konaní niektorých predstaviteľov KDH nechápem :

- prečo považujú nejakú stranícku súdržnosť za nadradenú zákonom ? Inak by predsa nemohli vyhlásiť, že nestíhame kolegov poslancov z akejsi straníckej kolegiality ( žeby tam spadala aj kauza Bielik ? ) Pán poslanec Procházka, byť ticho môžu byť obyčajní ľudia, ale nie ústavní činitelia, keď vedia o tom, že sa niečo pácha. A zjavne sa niečo páchalo ( či pácha ? )    

-  ako môžu o niečom,  čo zjavne v praxi nefunguje  ( napríklad PZ ) vyhlasovať, že to funguje ako nikdy predtým v histórii ?  Možno preto, lebo majú poradcov, ktorí  im hovoria len to čo chcú počuť. Ako sa to volalo v Rusku ? Potemkin ?   

- prečo, keď od roku 1998 bojujú proti mečiarizmu ( cez nerozbitné amnestie ), jeho praktikám a kumpánom,   sa nevyšetrujú a nevyšetrovali prípady privatizérov z jeho obdobia, výpalníkov z jeho obdobia a toku ich financií,   neskúma sa pôvod majetku Jána Slotu, neskúma sa odkiaľ mal SMER financie na prvú volebnú kampaň ? Nie náhodou z dôvodu, že majú obavu z toho, že  čo bude, keď  raz budú spolu vládnuť alebo obavu z toho, že aj oni prídu na to čo by sme vedieť nemali. V zmysle zásady : Dnes ja tebe, zajtra ty mne ?   

           Čo na KDH obdivujem ? 

- myslím že málokto ( snáď s výnimkou Dzurnidu ) vie na položenú otázku veľmi dlho odpovedať a nič nepovedať

- že napriek tomu, že boli blízko mnohých vlád od roku 1990 vôbec si nevšimli, že na Slovensku v politike existuje korupcia 

- že napriek tomu,  že nie sú rasisti hovoria o bielom Slovensku. Netvrdím, že nie je väčšinový Slovák v podvedomí rasista, ale od kresťanských demoikratov by som to nečakal ( teda ak bielym Slovenskom nemyslia niečo iné, ale sneh tu celý rok nebude )      

  Je  toto  normálne ? 

          Akú farbu teda bude mať KDH po voľbách ? Neviem. Biela to ale  určite nebude. Modrá sa totiž pomaly mení na belasú a zelená im sama osamote nevonia. Mám ale obavu, že po voľbách sa bude KDH v záujme ochrany štátnych záujmov Slovenskej republiky červenať. Len neviem, či to bude len o hanby.  

          Ale potom si už vôbec neviem predstaviť fungovanie Generálnej prokuratúry, vyšetrenie finančných skupín, sociálnych podnikov a financovanie strán....

           A na morálku v politike už úplne zabudnime ..... 

          Ale ktovie, možno Slovensko po 10. marci zakvitne netradičným kvetom. A možno už nadobro skončia tí, o ktorých ten Orlík z úvodu spieva.:  ZRÚDY RUDÝ. Lebo komunizmus sa síce skončil, len recyklovaní komunisti zostali  a vychovali svojich pionierov, zväzákov....    

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Vidieť Zem oproti čiernote vesmíru je neuveriteľné

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

SVET

Minúta po minúte: Merkelová môže byť štvrtýkrát kancelárkou

Jej konzervatívci vedú nad druhými socialistami Martina Schulza.

SVET

Merkelová bude pokračovať. Nikto však nevie ako, hovorí analytik

Nemecká kancelárka je istou víťazkou nedeľných volieb už teraz.


Už ste čítali?