Pán Trnka z Generálnej prokuratúry v boji za spravodlivosť ?

Autor: Jozef Bakša | 20.2.2012 o 18:45 | Karma článku: 19,48 | Prečítané:  2500x

         Dnes v žiari reflektorov pán bývalý generálny prokurátor Trnka  víťazoslávne oznámil, že v kauze odpočúvania novinárov prišiel čas na  vznesenie obvinení a svoje tvrdenia aj náležite odôvodnil. Pán Trnka spomínate si na kauzu Františkánov  ?  Aký je rozdiel medzi Ústavou chráneným právom novinára na tajomstvo prepravovaných správ a  právom na súkromie a domovú slobodou Františkánov ? Kto, koho  teda zavádza a prečo ?  Spomínate si.... ?  Františkáni  .... ?

             Dobroslav Trnka ( sťa námestník GP ) dnes uviedol, že je čas na vznesenie obvinenia v kauze odpočúvania novinárov. Poznamenal tiež, že uvedené je potrebné napriek tomu, že odposluchy boli realizované na základe zákonného písomného súhlasu príslušného sudcu. Poznamenal  však  na adresu dôvodov v žiadosti na použitie informačno-technických prostriedkov,  že v žiadnom prípade tieto skutky nemôžu byť vymyslené, sudcovia nemôžu byť klamaní a zavádzaní vymyslenými legendami. 

             Dobroslav Trnka tak fakticky spochybnil sudcov a ich schopnosť náležite rozhodovať. Sudca je totiž jediný, kto môže  rozhodnúť o nasadení ITP a vykonaní odpočúvaní po vyhodnotení podkladov, ktoré mu žiadateľ predloží. V každom prípade je tiež na rozhodnutí konkrétneho sudcu, aké podklady požaduje, aby nadobudol presvedčenie, že súhlas vydá. Sudcovi, ak sa mu dôvody žiadosti zdajú nedostatočné nič nebráni vyžiadať si od žiadateľov o nasadenie ďalšie informácie, aj z overiteľných a dôveryhodných zdrojov.  Sudca má právo žiadať  políciu, SIS, alebo VOS o ďalši informácie, aby sa vo svojom presvedčení utvrdil.  Sudca rozhodol predpokladam na základe svojho vedomia a svedomia o nasadení ITP.

           Svojimi tvrdeniami Dobroslav Trnka spochybňuje samotnú kompetentnosť sudcu pre prípravné konanie, ktorý príslušné súhlasy  na odpočúvanie vydal.  V tejto súvislosti je zaujímavé, že Dobroslav Trnka sa ako námestník generálneho prokurátora a právnik sa vôbec verejne nevyjadruje, nekomentuje ani nespochybňuje sudcu v prípade zákazu vydania knihy Thomasa Nicholsona o kauze Gorila, ktorá nemôže byť vydaná, lebo sú tam skutočnosti, ktoré sa dotknú osobnej cti a povesti ctihodného člena finančnej skupiny.  K tomuto záveru dospel príslušný sudca len z čestného  prehlásenia žiadateľa bez toho, že by knihu vôbec videl. Tu nikt nezavádzal ? Čo ak  by novinár žiadny rukopis knihy nemal ?    

            Keď chce pán Trnka  komentovať rozhodnutia súdov a orgánov činných v trestnom konaní a spochybňovať úmysel spravodajských služieb a polície pri nasadzovaní informačnotechnických prostriedkov a vykonávaní iných procesných úkonov mohol by sa napríklad pozrieť na kauzu Františkáni.

              Spomínate si pán Trnka, že tam bola vykonaná domová prehliadka v súvislosti so zločinom  sexuálneho zneužívania ?

               Spomínate si, že tam boli porušené práva na súkromie nie jednej osoby, ale celej skupiny nevinných osôb ?

              Spomínate si, že boli vykonané prehliadky v súvislosti s osobami, ktoré sa tam dlhodobo nezdržiavali ?

                Viete aké sily a prostriedky boli nasadené ?

               Spomínate si, že všetci podozroví boli zbavení všetkých obvinení ?

                Pán Trnka položili Ste si otázku : Kto a prečo zavádzal v kauze Františkáni a touto kauzou sledoval ?

                 Nezavádzala polícia v kauze Františkáni ? Vyšetroval niekto, kto a  prečo deti navádzal na, ako sa neskôr ukázalo, nepravidvú výpoveď ?

          Spravodlivosť hovorí padni komu padni. Ak skúmame,  či bol sudca zavádzaný zo strany spravodajských či operatívnych zložiek v kauze odpočúvania novinárov a budú stíhané konkrétne osoby bolo by prinajmenšom vhodné začať trestné stíhanie vo veci zavádzania sudcu a prokurátora v súvislosti s vykonaním domových prehliadok v kauze Františkáni. 

          Pán Dobroslav Trnka, malo by platiť padni komu padni podľa toho, čo osoba vykoná a nie podľa toho, ktorá osoba to vykoná, alebo koho záujem háji.

           Na Slovensku by už malo konečne prestať platiť, že všetci sme si rovní, len niektorí rovnejší.

           Pán Trnka pozriete sa na kauzu Františkáni ? 

 

P:S.: Osobne si  myslím, že nie. Však vyšetrovanie bolo právoplatne ukončené, otázkou zostáva do akej hĺbky. Však aj kauza Gorila a kupovanie poslancov už raz bolo ukončené. A hľa čoho sme sa dočkali ....  

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Vidieť Zem oproti čiernote vesmíru je neuveriteľné

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

SVET

Minúta po minúte: Merkelová môže byť štvrtýkrát kancelárkou

Jej konzervatívci vedú nad druhými socialistami Martina Schulza.

SVET

Merkelová bude pokračovať. Nikto však nevie ako, hovorí analytik

Nemecká kancelárka je istou víťazkou nedeľných volieb už teraz.


Už ste čítali?