Ako vie poisťovák prekvapiť.

Autor: Jozef Bakša | 26.5.2012 o 20:12 | Karma článku: 9,73 | Prečítané:  1536x

      Sú dni, ktoré nás prekvapia svojou nezvyčajnosťou.  Jeden z nich bol tento  piatok. Manželka nedávno,  z dôvodu, aby sa dcérka tešila z akejsi  reklamnej drobnosti  vyplnila na reklamnej akcii letáčik komerčnej poisťovne. Následná komunikácia so zástupkyňou poisťovne ju ohromne  prekvapila.        Ako človeka. 

         Sú dni, ktoré nás prekvapia svojou nezvyčajnosťou.  Jeden z nich bol uplynulý  piatok. Manželka nedávno,  z dôvodu, aby sa dcérka tešila z akejsi  reklamnej drobnosti  vyplnila na reklamnej akcii letáčik komerčnej poisťovne, ktorá pravdepodobne chcela týmto spôsobom získať svojich  potencionálnych klientov.

          Predpoklad sa naplnil.  Týždeň po akcii sa manželke ozval hlas, ktorý začal reprodukovať naučený text prezentujúci produkty  poisťovne a chcel iniciovať osobné stretnutie. Manželka sa z dôvodu zdravotného stavu a blížiacej sa operánie niekoho blízkeho ospravedlnila a vec považovala za ukončenú.

          Po ďalšom týždni sa manželke zástupkyňa poisťovne ozvala znova. Určite si nedala povedať a ide ma nahovárať  výhodnosť ich neodolateľných produktov, pomyslela si  v duchu, keď preberala hovor. Bola však prekvapená, keď sa pani na druhom konci ospravedlnila za vyrušenie  a uviedla, že nechce ponúkať  svoj produkt, len sa jednoducho spýtať na to ako dopadla operácia a ako sa blízka osoba má.  Manželku prekvapilo, že neznáma pani z poisťovne jej neponúka žiadny poistný produkt, ale sa zaujíma o osud osoby, ktorú nepozná. Prekvapila ju toľká ľudskosť. Chcela si len získať moje  sympatie a následne prejde ku komerčnému poisteniu, pomyslela si manželka tak, ako  by si pomyslel každý.

          Omyl. Pani zastupujúca poisťovňu následne v rozhovore povedala, že  nebude riešiť svoje poistné produkty, ale prekvapivo  ponúkla  pomoc pri ďalšej liečbe. Spomenula, že nemá pozitívne referencie na pracovisko, kde sa mala operácia uskutočniť a že má priateľa na renomovanom pracovisku,ktoré sa venuje danej problematike a že sa pokúsi nám prostredníctvom neho pomôcť.

          Manželka zostala prekvapená. Neznáma žena, ktorej náplňou práce bolo prostredníctvom kontaktov, ktoré získala cez letáčiky na reklamných akciách nechala svoj biznis a ponúkla pomoc neznámej žene, ktorá si robila starosti o zdravotný stav svojho blízkeho. Takéto zistenia človeka potešia.

              Nepoznáme tú ženu a ona nepozná nás. Neviem, či sa jej podarí nejakým spôsobom nám s týmto problémom pomôcť. Napriek tomu jej ďakujem. Za to, že nám ukázala, že sú ľudia, ktorí s empatiou a myslia srdcom. 

               Ukázala nám, že medzi nami je stále dosť ľudí, ktorí majú dušu.

              Aj  takéto zistenia robia deň krajším.  

          

    

    

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Vidieť Zem oproti čiernote vesmíru je neuveriteľné

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

SVET

Minúta po minúte: Merkelová môže byť štvrtýkrát kancelárkou

Jej konzervatívci vedú nad druhými socialistami Martina Schulza.

SVET

Merkelová bude pokračovať. Nikto však nevie ako, hovorí analytik

Nemecká kancelárka je istou víťazkou nedeľných volieb už teraz.


Už ste čítali?