Pán Lohyňa, Kaník a spol. Skutočne chcete pomôcť kraju ?

Autor: Jozef Bakša | 17.11.2013 o 0:55 | (upravené 25.11.2013 o 22:23) Karma článku: 7,86 | Prečítané:  846x

Páni Lohyňa, Kaník, Kuhn, Smatana a spol. skutočne chcete pomôcť svoju kraju ?   Pred voľbami "županov" som začal mať dobrý  pocit, že vstali  noví bojovníci,  ktorí zachránia jednotlivé samosprávne kraje. Budete bojovať ? Dodržíte slovo ? Páni : Lohyňa, Smatana, Kajcer, Kaník a spol ? Ukážete aj teraz, po neúspechu, že  skutočne   chcete   pomáhať svojmu kraju a nie svojmu vrecku a svojim ....

Pán Kaník (SDKU -DS) pred prvým kolom  volieb  do samosprávnych krajov  Ste tvrdili :

K spokojnému životu ľudí neodmysliteľne patrí dobrá práca za dobrý plat. Potrebujeme nové a kvalitné pracovné miesta. Viem, kde ich treba hľadať - v obnovenom priemysle, poľnohospodárstve, ekologickej energetike, podpore cestovného ruchu, obnove kultúrneho dedičstva aj pri revitalizácii krajiny. Boj s nezamestnanosťou bol vždy mojou zásadnou politickou prioritou, ktorú som už raz úspešne, ako minister, zvládol. Zmeny, ktoré chcem presadiť, pomôžu všetkým, ktorí sa snažia svojou poctivou prácou zabezpečiť svoju rodinu.

Pán Ľudovít Kaník, keďže predpokladám, že Vaše záujmy o rozvoj regiónu boli a sú úprimné  som zvedavý, ako chcete pokračovať v činnosti pre blaho spoločnosti po tom ako Ste neboli zvolený na post predsedu banskobystrického samosprávneho kraja.

Bez ohľadu na politickú príslušnosť môžem Vás ako obyvateľ banskobystrického samosprávneho kraja poprosiť o to, aby Ste verejne  poskytli budúcemu predsedovi  banskobystrického samosprávneho kraja, (nech už to bude ktokoľvek), informácie o nových a kvalitných  pracovných miestach,ktorými podľa Vašich  informácii disponujete ?  Mohli by Ste, prosím Vás ako občan tohto kraja, kedže Vám rovnako ako mne ide o dobro obyvateľov nášho kraja dať tieto informácie (staro)novému županovi ? Nový "župan " Vám určite bude vďačný.

Môžeme si Vašu prípadnú negatívnu odpoveď vysvetliť tak, že pokiaľ nie Ste banskobystrickým "županom"  tak Vás osud obyvateľov  banskobystrického samosprávneho kraja nezaujíma ?

Pán Jozef Lohyňa ako reprezentant "silnej" koalície  šiestich "pravicových" strán (SDKU - DS, SaS, NOVA,KDH,OS,MOST-HID) ako chcete presadzovať vôľu 16.116  voličov, ktorí Vám odovzdali svoj hlas ? Alebo si myslíte, že keď nie Ste zvolení, tak  ich vôľu presadzovať nemusíte iným spôsobom ?

Pán Jozef Lohyňa, keďže predpokladám, že Vaše záujmy o rozvoj regiónu boli a sú  úprimné,  som zvedavý ako chcete pokračovať v činnosti pre blaho spoločnosti po tom ako Ste neboli zvolený za predsedu trenčianskeho samosprávneho kraja.

Pán Ivan Kuhn ako kandidát  na "župana"  košického samosprávneho kraja Ste tvrdili  : Samospráva musí fungovať na základe jasných, prehľadných, pevných  a vopred stanovených pravidiel, ktoré minimalizujú priestor pre subjektívne rozhodovanie, korupciu a zneužívanie moci.

Pán Ivan Kuhn, ako chcete  tieto myšlienky  presadzovať v praxi po tom, čo Ste neuspeli v prvom kole volieb na predsedu  košického samosprávneho kraja ?

Pán Ivan Kuhn, keďže predpokladám, že Vaše záujmy o rozvoj regiónu boli úpimné,  som zvedavý ako chcete pokračovať v činnosti pre blaho spoločnosti po tom ako Ste neboli zvolený na post predsedu košického samosprávneho kraja.

Pán Juraj Smatana ( Zmena zdola )ako chcete,  ako neúspešný kandidát  na predsedu trenčianskeho samosprávneho kraja, ktorý získal dôveru 10.058 voličov, presadiť svoje myšlienky a pomôcť  trenčianskemu samosprávnemum kraju napriek tomu, že Ste nepostúpili do druhého kola volieb ?

Pán Juraj Smatana,  keďže predpokladám, že Vaše záujmy o rozvoj regiónu boli a sú úprimné,  som zvedavý ako chcete pokračovať v činnosti pre blaho spoločnosti po tom ako Ste neboli zvolený na post  "župan "  trenčianskeho samosprávneho kraja.

Pán Daniel Krajcer, pýtam sa Vás ako človeka, ktorý  ( na rozdiel odo mňa ) má na to nos (www.krajcerzupanom.sk) chcete uspokojiť potreby   16.205 voličov, ktorí Vám dali hlas a spoliehajú sa na to, že niečo ako vďačnosť za ich hlas napriek, tomu, že Ste vo voľbách na  predsedu bratislavského samosprávneho kraja neuspekli urobíte.

Pán Daniel Krajcer (NOVA)  keďže predpokladám, že Vaše záujmy o rozvoj regiónu boli  a sú úprimné  som zvedavý ako chcete pokračovať v činnosti pre blaho spoločnosti po tom ako Ste neboli zvolený za predsedu bratislavského samosprávneho kraja.

Možno, ako naivný predpokladám, že chcete riešiť problémy svojho samosprávneho kraja aj napriek tomu, že Ste vo voľbách neuspeli. Alebo sa mýlim ?

Páni čakám na odpoveď.

 

P.S.: Otázky uvedené v blogu budú zaslané jednotlivým  kandidátom a ich odpovede budú zverejnené ihneď po ich doručení na tomto blogu .

Doplnené dňa  22.11.:

Odpoveď, ktorú som dostal od Juraja  Smatanu :

Pán Bakša, ďakujem za otázku, i keď svoju kandidatúru nepovažujem za neúspešnú. Politika sa totiž nehrá len na momentálne obsadené pozície. Získal som 12% hlasov, pričom moja "županská" kampaň stála 12€: dva cestové lístky z Považskej Bystrice do Trenčína, na tlačovú besedu a televíznu diskusiu. A to v konkurencii kandidátov, ktorí zamorili svojimi bilbordami celý kraj. Vnímam to ako silný signál, že zmena zdola je možná aj v Trenčianskom kraji.

Okrem toho som sa stal poslancom VÚC za okres Považská Bystrica, takže svoje hlavné programové tézy - zvýšenie transparentnosti, občianskej participácie, protikorupčných opatrení - môžem presadzovať aj z tejto pozície. 
Prvé kroky som už urobil: založil som portál TSK.OTVORENE.SK, na ktorom budem zverejňovať všetky dokumenty a informácie, ktoré na oficiálnom webe nenájdete. Opieram sa pri tom o svojej dlhoročné skúsenosti občianskeho aktivistu a miestneho poslanca z Považskej Bystrice - prevádzkovateľa portála PB.OTVORENE.SK. S jedným poslaneckým hlasom nemôžem podstatne ovplyvniť napríklad personálnu politiku nového župana: môžem však aspoň monitorovať a rozkrývať očakávané politické nominácie víťaza volieb.

- Pán Juraj Smatana,  keďže predpokladám, že Vaše záujmy o rozvoj regiónu boli a sú úprimné,  som zvedavý ako chcete pokračovať v činnosti pre blaho spoločnosti po tom ako Ste neboli zvolený na post  "župan "  trenčianskeho samosprávneho kraja.

O moju verejnú činnosť po voľbách netreba mať obavy - politiku vnímam ako pokračovanie občianskeho aktivizmu inými prostriedkami. Otázka skôr znie, či budú aktívni občania v politike len hlasom volajúcim v púšti, alebo začne pribúdať ľudí, ochotných podieľať sa na dobrom spravovaní našej krajiny. 
ZMENA ZDOLA chce byť hnutím, ktoré ponúkne aktívnym občanom výhody právnej formy politickej strany bez tých negatívnych javov, kvôli ktorým sa politické strany stali najnedôveryhodnejšími organizáciami v štáte. 
Pred pár dňami sme vyzvali všetkých aktívnych ochrancov prírody, aby sme sa začali pripravovať na komunálne voľby, ktoré budú o rok: 
http://www.zmenazdola.sk/blogy/media/zeleni-zo-zmeny-zdola-sa-zacali-chystat-na-komunalne-volby

Táto ponuka samozrejme platí aj pre občanov, ktorí sa venujú boju proti korupcii a klientelizmu na regionálnej úrovni. 
Volebný výsledok kandidátov Zmeny zdola v krajských voľbách jasne signalizuje, že naša základná idea funguje.


Juraj Smatana

25.11.2013  doručená reakcia Ivana Kuhna :

 

Zdravím, posielam moju reakciu.

Od roku 2010 som poslancom Mestského zastupiteľstva v Rožňave, kde presadzujem tie isté zásady, s ktorými som šiel do regionálnych volieb. Teda že samospráva musí fungovať na základe jasných, prehľadných, pevných  a vopred stanovených pravidiel, ktoré minimalizujú priestor pre subjektívne rozhodovanie, korupciu a zneužívanie moci. Keďže v regionálnych voľbách som nedostal dôveru od dostatočného počtu voličov, aby som tieto princípy presadzoval aj na úrovni Košického samosprávneho kraja, budem sa týmto témam naďalej venovať na miestnej úrovni.

S pozdravom,

Ivan Kuhn

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Vidieť Zem oproti čiernote vesmíru je neuveriteľné

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

SVET

Minúta po minúte: Merkelová môže byť štvrtýkrát kancelárkou

Jej konzervatívci vedú nad druhými socialistami Martina Schulza.

SVET

Merkelová bude pokračovať. Nikto však nevie ako, hovorí analytik

Nemecká kancelárka je istou víťazkou nedeľných volieb už teraz.


Už ste čítali?