Krpec s husacím brkom

Autor: Jozef Bakša | 1.1.2014 o 20:51 | (upravené 1.1.2014 o 22:39) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  284x

Pozerajúc na rozžiarené sviečky vianočného stromčeka  a oči mojich detí  rozmýšľam, čo asi ten malý krpec, ktorý prišiel  o polnoci na svet, spravil neisto prvé  kroky času, vzal do rúčky  husacie brko, zľahla  ho namočil do atrametnu a nemotorne začal písať prvé slová do Kroniky času  do nej v roku 2014 napíše.... Aj rok  2014 bude predovšetkým .........

Aj rok 2014 bude predovšetkým plný poznania a spoznávania.

Aj tento rok si mnoho z nás  opätovne uvedomí a niekto objaví skutočnú hierarchiu hodnôt.

Aj v roku 2014 mnoho ľudí spozná, že časť ľudí, čo deklarovali svoje priateľstvo boli v skutočnosti   len nalepenými kúskami špiny, ktorá na nich parazituje a po tomto zistení sa týchto parazitou s úľavou zbavia.

Určite aj rok 2014 prinesie krásny pocit, keď si uvedomíme, že  z priateľov, na ktorých sa môžeme spoľahnúť sa stali  neodeliteľné  súčasti našej osobnosti.

Mnohí aj v tomto roku rovnako ako v roku 2013 spoznáme ľudí, ktorým nie je ľahostajný osud a príbehy iných. Spoznáme ľudí, čo chcú a obetujú nezištne svoj čas, peniaze a často aj zdravie pre iných, verejné blaho a pre vernosť princípom spravodlivosti.

Určite aj tento rok stretneme dosť ľudí plných nenávisti, hlúposti a arogancie, ktorí si neuvedomujú, že týmto životným postojom škodia predovšetkým sebe. Nevšímajme si ich, ak u nich nevidíme ochotu prijať našu pomocnú ruku. Venujme svoju energiu tým smerom, ktorý má zmysel.

Dúfam, že v čo najmenšej miere nás budú tento rok navštevovať  nešťastia, choroby a ľudská hlúposť.

Verím, že rok 2014 nebude ľuďom ľahostajný, že oveľa viac ľudí ako v roku 2013  bude rozmýšľať, nenechá si svoje pocity pre seba  a zvolí aktívny prístup k dianiu okolo seba. A je jedno či to bude vyššou empatiou a všímavosťou k susedom či kolegom, zvýšenou občianskou  angažovanosťou alebo priamo aktívnym vstupom do verejného života. Ľudia sa možno stotožnia s názorom, že miesto v pekle je pripravené pre tých, ktorí v čase morálne krízy zaujali neutrálny postoj  a budú sa správať keď už nie aktívne aspoň morálne.

Predovšetkým viem, že nič nepríde samo. Samo má totiž totiž dosť práce sám so sebou. Na stránky nášho života sme tu my. Uvedomujem si, že tento rok bude rovnako ako všetky predchádzajúce takým, akým si ho spravíme. O tom ako bude vyzerať rozhodujeme len my vo svojich hlavách  a svojimi skutkami.

Napriek tomu, že sú okolnosti, ktoré ovplyvniť nemožno,  hlavný smer,  ktorým sa bude náš život uberať v roku 2014  máme predovšetkých vo svojich rukách. Je len na našich myšlienkach, rozhodnutiach a skutkoch čo ten, teraz malý neposedný krpáň, rok 2014,  napíše na   stránky 12 mesiacov a 365 dní roka 2014.

Je len na nás, aby sme tento čas využii čo najlepšie  a mohli sa na Silvestra  2014  s úsmevom a dobrým pocitom pozrieť do pokojných očí roku 2014, ako starca so zodratým brkom, ktorý  píše poslednú bodku roka 2014 s konštatovaním : Nikomu som tento rok vedome neublížil a spravil som všetko čo bolo v mojich silách,  aby sa stal  môj život a život v mojom okolí  hodnotnejším.

A predovšetkých si  vrúcne želám, aby som v roku 2014 nemusel zo svojich kontaktov vymazať   nikoho len preto, lebo odišiel tam, odkiaľ niet návratu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Američania obkľučujú Severnú Kóreu. Tentoraz nejde o bluf

Pri Kórejskom polostrove sú dve americké lietadlové lode. Ďalšie môžu čoskoro pribudnúť.

DOMOV

Policajný odborár: Útočiť na ženu od chrbta nie je normálne

Policajti by mali mať kvalitnú výbavu.

KOMENTÁRE

Ťapákovci uvažujú o lapaní kotlebovcov

Kotlebovcom vraj percentá porastú. Tak radšej seďme a buďme.


Už ste čítali?