Dokedy bude premávať volebný vláčik a iné zverstvá ?

Autor: Jozef Bakša | 28.2.2014 o 20:23 | Karma článku: 10,55 | Prečítané:  1097x

Poznáte volebný vláčik ?  Premáva v obciach a mestách medzi voličmi, ktorým je ľahostajná tak prítomnosť ako aj budúcnosť.  Premáva pravidelne v deň akýchkoľvek volieb a lístok tu  predávajú, tí  čo rezignovali na svoju ľudskú dôstojnosť. Prečo a dokedy ? Jednoducho .....

Jednoducho je to tak.

Slovači je v príncípe všetko jedno. Slovači  je jedno, že niekto kradne, lebo podľa nej kradnú všetci. Slovač nezaujímajú  reálne očakávania vo vzťahu k spoločnosti, lebo v princípe všetci kradnú  a jeden je väčšia špina ako druhý.

Skoro každý rozhovor na tému problémov v  slovenskej spoločnosti sa v pospolitom ľude končí tým, že my aj tak nič nezmeníme, všetko majú v rukách oni.  Podľa názoru krčmových voličov a podľa názoru výraznej časti mlčiacej voličskej väčšiny obyčajný človek nič neovplyvní, všetko majú v rukách rôzne Gorily, privatizéry a finančné skupiny. Podľa  tohto voliča sme všetci len bábiky v rukách mocných a žiadny politik to s nami nemyslí dobre.

Dovolím si nesúhlasiť s krčmovým voličom a väčšinovým názorom mlčiacej väčšiny.

Nemyslím si,   že Gorily a finančné skupiny majú vplyv na chod každej, akokoľvek malej obce na Slovensku. Som však presvedčený, že na chod ktorejkoľvek obce počínajúc dedinkami s desiatimi dušami a končiac Bratislavou má hlavé slovo obyčajný maličký človiečik - každý obyčajný volič.

Samozrejme za predpokladu, že rozmýšľa hlavou a nie niečím iným.

Samozrejme za predpokladu, že pozerá čo  kandidáti robia a nie čo sľubujú.

A samozrejme za predpokladu, že nepredá svoj hlas za 5 €.

A  ako je to s tým vláčikom ?

Myslím, že každý pozná spôsob falšovania volieb na Slovensku tzv. vláčik, ktorý je obľúbený najmä v komunálnych voľbách v regiónoch so sociálne slabšie situovaným obyvateľstvom. ( Je ale krásne použiteľný aj pri prezidenstkých voľbách, samozrejme za predpokladu, že kandidát má dosť finančných postriedkov na kupovanie hlasov )

Vysvetlenie pripncípu volebného vláčika pre tých pár čo ho neovládajú  :

Prvý volič ide do volebnej miestnosti. Za plentou hodí do urny prázdnu obálku a hlasovací lístok vynesie von. Vonku hlasovací lístok predá za 5 €. Druhý volič tento hlasovací lístok podľa pokynu platiaceho za hlas upraví a odchádza do volebnej miestnosti, kde tento lístok hodí do urny,  z miestnosti vynesie čistý hlasovací lístok a vonku inkasuje  5 €. Aké jednoduché, keď si uvedomíme napríklad, že niektoré obce majú len niekoľko desiatok , či stoviek voličov  a každého možno takto odkontrolovať.

Ak budú manipulácie volieb  postupovať v takom trende ako doposiaľ tak sa volebný vláčik  presunie  z komunálnej úrovne na úrovne vyššie a  stane sa rýchlikom, ktorý umožní  mašinérii, ktorá disponuje dostatočným kapitálom   kúpiť si väčšinu voličov v rámci Slovenska   a spoločnosť sa posunie tam, kde si to žiadny volič neželá.

Každý ten obyčajný, potencionálne kúpiteľný volič, si musí uvedomiť, že do týchto obludných rozmerov to môže prerásť len vtedy, keď voliči nebudú rozmýšľať a rezignujú na svoju ľudskú dôstojnosť.

Aj ten posledný volič v maličkej obci na Slovensku by si mal uvedomiť, že tým, že za smiešnych  5 € (podľa mojich informácii sa tak dnes pohybuje cena voličského hlasu ) predáva nielen svoj voličský hlas a svoju dôstojnosť, ale často aj dôstojnosť a slušnú budúcnosť svojich detí v konkrétnej obci či štáte.

Aj ten posledný volič by si mal uvedomiť, že jedine v deň volieb má on väčšiu moc ako politik a mal by mu dať najavo hlasovaním svoj názor, ak nejakým samozrejme disponuje.

Na Slovensku prestane premávať volebný vláčik len vtedy, keď si každý volič uvedomí, že jeho voličský hlas je súčasťou jeho ľudskej  dôstojnosti a nemal by sa jej za krabičku cigariet alebo 5 € vzdať.

Slovenská spoločnosť sa  bude posúvať vpred   len vtedy, keď bude svoj názor prejavovať aj mlčiaca väčšina tým, že povie čo chce a nie len kričiaca menšina tým, čo nechce.

Ono totiž platí, že vždy sa ľahšie niečo borí ako tvorí  a rovnako je vždy ľahšie  ukázať, že je niečo zlé ako ukázať ako to spraviť lepši.

Zdvihnime teda v tomto extra volebnom roku hlavu hore, prejavme svoj názor a povedzme čo chceme, lebo ak to nespravíme my tak to spravia tí,  čo  kričia hlasnejšie.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Vidieť Zem oproti čiernote vesmíru je neuveriteľné

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

SVET

Minúta po minúte: Merkelová môže byť štvrtýkrát kancelárkou

Jej konzervatívci vedú nad druhými socialistami Martina Schulza.

SVET

Merkelová bude pokračovať. Nikto však nevie ako, hovorí analytik

Nemecká kancelárka je istou víťazkou nedeľných volieb už teraz.


Už ste čítali?