Pokojne spi moja malá.

Autor: Jozef Bakša | 2.3.2014 o 8:35 | Karma článku: 12,77 | Prečítané:  610x

Roztopašné šantenie na ihrisku a následne srdcervúci plač. Skláňam sa k Tvojej drobnej postave a utieram Ti obrovskú slzu stekajúcu po líci.  Utíšim vzlykanie pohladením po vláskoch a premýšľam ....

Ako je možné, že sa vo vás, oboch mojich dcérkach, skrýva tak veľa ? Ako je možné, že sa vo vás skrýva toľko energie, ktorou ma dobíjate, toľko úsmevov, ktorými disponujeme a toľko žiary ktorou osvetľujete okolie ?

Asi každý rodič pozná pocit, keď ho dieťa jedným pohybom či gestom dokáže zároveň nahnevať aj rozosmiať a on  má problém potlačiť  smiech v snahe zachovať si svoje dekórum.

Asi nie je rodič, ktorý odolá prepracovanej technike manipulácie, ktorou disponuje jeho ratolesť  a ktorá  prechádza od  slovného prejavu cez prosebné gestá  až po gúľanie veľkými úprimne žmurkajúcimi očami.

Vy dve ste rovnaké. Len Vy dve ma presvedčíte, že mojej hlave pristane účes s desiatimi lienkovými sponkami a piatimi gumičkami a k tomu ružový kvietok na líce.

Je pravda, že niekedy sa v byte cítim ako vo vojnovej zóne, keď je podlaha posiata nášľapnými mínami hračiek, ktoré, často zákerne kamuflované čakajú kým na ne vkročí moja bosá noha.

Je pravdou, že sa mi často nechce veriť, že tie haldy šiat, ktoré ste schopné vyskúšať počas jednej módnej prehliadky sa vôbec vmestia do  skrine v izbe.

A práve tomuto všetkému :   bordelu v izbe po módnej  prehliadke, mínovému poľu, zafúľaným šatám, neodolateľným kukadlám, nečakaným reakciám  ďakujem, lebo spolu s ostatnými drobnými kúskami mozaiky vašich prejavov vytvárajú pocit šťastného rodiča. Nenahraditeľný pocit.

Keď ma v sobotu ráno pred šiestou malá kučeravá hlava presviedča, že je ráno, mám v prvej chvíli chuť vraždiť.  No potom si uvedomím, že som v skutočnosti rád.  Som rád, že  ste, živé, zdravé, šťastné, pojašené  aj keď ma nenecháte spať.  To už ale k šťastnému rodičovi patrí, lebo  nikto neocení skutočnú vôňu ruže, ak neokúsil silu jej tŕňov.

Priznám sa, keď ste boli malé klbká v perinke, tak som potajme  chodil počúvať či ste v poriadku a dýchate. Vždy ste sladko, tíško spali  a ja som sa vždy ráno paradoxne potešil vášmu plaču, lebo  som vedel, že sa vám v noci nič nestalo.

Ja viem teraz ste už veľké slečny už vás vanúš nepritlačí, ani ja keď spíte vedľa mňa. Ja viem, že už teraz ráno neplačete, len mi skáčete po hlave a otvárate oči, že už treba vstať. A vy asi obe viete, že aj keď mi budete denne skákať po hlave a zasypávať ma spŕškou otázok, budem vás  vždy milovať.

A dá sa inak ?

Môže byť niečo krajšie ako keď ma objímete a poviete mi : "Ocko mám Ťa rada !" Neviem si predstaviť náhradu za tieto  spontánne slová, ktorými mi často prejavujete svoju lásku.  Áno aj ja vás mám rád.

A nemusíš sa pýtať Nelinka, či sa o mňa môžeš oprieť. Chcem Ti len pošepkať, že sa o mňa môžeš oprieť vždy, vo všetkom a všade. Chcem byť tvojou oporou pokiaľ budem vládať stáť.

ATy  Lali nemusíš sa o mňa vôbec báť, budem sa s Tebou ešte dlho hrať.   A budem dúfať, že aj keď vyrastieš a budeš veľká budeš túto potrebu ešte  mať.  Veď čo viac ako Teba, Nelinku a maminku si môžem priať ? Ako vraví Nelinka  : "My sme rodina "

V tejto súvislosti mi vadí len to, ako rýchlo plynie čas. Ako rýchlo ste vyrástli z perinky, plienok, postieľky a ako neskutočne rýchlo plynú minúty vašej  roztopašnej detskej bezstarostnosti, akú už asi  nikdy nezažijete.  Už ste veľké slečny a čím ďalej viac si uvedomujem, že vás potrebujem držať v náručí, láskať vás a ubezpečovať sa že ste skutočné. A tíško dúfam, že budete s rovnakou úprimnosťou a láskou vyhľadávať moje náručie aj o  päť, desať či viac rokov.

Pozerám sa na každú z vás večer ako sladko spíte  v svojich izbách a myslím si :

Pokojne spi moja malá, pokiaľ som tu nemaj strach. Pokiaľ budem vládať budem Ti tú slzu z líca utierať.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Vidieť Zem oproti čiernote vesmíru je neuveriteľné

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

SVET

Minúta po minúte: Merkelová môže byť štvrtýkrát kancelárkou

Jej konzervatívci vedú nad druhými socialistami Martina Schulza.

SVET

Merkelová bude pokračovať. Nikto však nevie ako, hovorí analytik

Nemecká kancelárka je istou víťazkou nedeľných volieb už teraz.


Už ste čítali?