Kráľ je nahý !

Autor: Jozef Bakša | 17.3.2014 o 10:39 | Karma článku: 10,92 | Prečítané:  1219x

Napriek tomu, že v dnešnej dobe sú ľudia  náchylní  podliehať blbostiam, ktoré dostávajú v hojnej miere prostredníctvom  televízií,  tlače alebo prostredníctvom  webov s pochybným pozadím, nastáva čas, keď stúpa cena človeka, ktorý disponuje vlastným názorom a nenecháva  si ho pre seba.  Dnes sa znova cení človek.....

Človek s VLASTNÝM názorom.

Mám na mysli formovanie názorov na spoločenské dianie, definovanie  problému komunity a náčrt alternatív jeho  riešenia. Myslím otváranie očí ľuďom v oblasti  ľudských, občianskych práv a poukazovanie na ich  skutočnú občiansku  moc. Ľudia už našťastie ( k nevôli politikov ) prestávajú byť ovcami a nielenže dvíhajú hlavy, ale začínajú používať  aj svoj mozog.

Ľudia si začínajú  uvedomovať, že tým podstatným je  ich vlastná hlava,  vlastné myslenie a vlastná vízia.  Každý by si mal uvedomiť,  že keď akokoľvek krásne rozpráva debil je stále debilom  a keď poslucháč  disponuje aspoň sedliackym rozumom  mal by poslať akokoľvek presvedčivo rečniaceho debila  tam, kam patrí.  Je v princípe  jedno či  debil vysloví svoju myšlienku  v krčme pri pive, v hlavnom vysielacom čase v najsledovanejšej televízii  alebo na kriedovom papieri, stále je to myšlienka debila teda väčšinou debilná.  Keď povie blbec blbosť  je to blbosť v akomkoľvek, aj extra darčekovom balení.

Každý, kto disponuje  aspoň elementárnou zložkou sedliackeho rozumu by si mal uvedomiť,  že by ho mal   ho aj používať  a dávať si veci do súvislostí. Mal by mať na pamäti, že veci spolu súvisia.  Nemám samozrejme na mysli súvislosti a tvrdenia  mnohých konšpiračných webov protestujúcich proti všetkému ( zväčša neponúkajúcich riešenia ), hľadajúcim za všetkým slobodomurárov, židov či iné, často údajne tajné,  spoločenstvá.

Patrím ku generácii, ktorú nikto v útlom veku neučil presadzovať vlastný názor,  hľadať alternatívne riešenia  alebo šíriť nové myšlienky. Nikto nás to neučil, no každý z nás máme  v určitej miere tieto schopnosti v dispozícii. Otázkou zostalo, či sme neskôr dokázali dostať tieto myšlienky z vnútra na povrch alebo to dokážeme teraz.

Touto slobodou už však dnes disponujeme, tak sa jej nevzdávajme. Máme právo hovoriť čo si myslíme. Áno je pravdou, že aj dnes sa často vystavujeme určitej miere rizika postihu. Máme však právo šíriť svoje vlastné myšlienky a prezentovať ich, pričom máme právo dúfať, že si ich osvojí komunita a ak sa aj nestanú väčšinovými môžu minimálne rozprúdiť diskusiu. Aj z tohto dôvodu si nenechajme  vziať  možnosť zakričať, že kráľ je nahý.

A pri tom nechajme prehovoriť svoju hlava aj  srdce. A ak máme svoj názor a sme presvedčený o jeho pravde nebojme sa oň pobiť.  Keď vám niekto povie, že je niečo nereálne alebo nemožné neverte mu  a skúste to. Každému z nás je dovolené vykročiť za svojim snom a uskutočniť víziu, ktorú máme. Pochybovačov nechajme, nech vedú pochybovačné reči   vedené  pri krčmových alebo  úradníckych stoloch.  Ak veríte, že môžete  ovplyvniť svoje okolie urobte to.

Áno aj v slovenskej spoločnosti by mali občania  a občianske spoločnosti pri rekcii na  problémy v komunálnej samospráve alebo na celospoločenskej úrovni nájsť odvahu zakričať, že kráľ je nahý. Niekedy mám pocit, že každý vidí problém, dokonca aj reálne riešenia,  len sa bojí  zakričať to jednoduché : „ Kráľ je nahý. “   Nebojme sa otvoriť ústa, ak máme čo povedať.

Nebojme sa používať mozog,  formovať vlastný názor  a prejaviť ho na verejnosti. Nemajme strach mať vlastné presvedčenie a navrhovať svoje riešenie. Nebojme sa byť pyšný na svoj názor  a drzo ho presadzovať.

Nesklápajme uši pred  názorom spolitizovanej  štátnej  správy, verejnej skostnatenej byrokracie alebo verejnej  mienky ovplyvňovanej bulvárnymi médiami, ktoré prezentujú záujem zriaďovateľov.

Nedajme si vnútiť názor blbca alebo obmedzenca len preto, že je nadriadeným, politikom,  starostom, byrokratom, predstaviteľom štátnej správy  alebo vplyvným podnikateľom v obci.

Nedajme si týmto spôsobom udupať svoje názory, myslenie a svoje ja.

Nedajme si vziať svoje plány, vízie a ciele.

A ak vidíme vo svojom okolí možnosť v dobrom nakaziť ľudí svojou myšlienkou urobme to. Možno potom zistíme, že v tomto myslení nie sme osamote.

Takže nenechajme si od blbcov akéhokoľvek druhu  vnucovať ich názor. Formujme si svoj vlastný. Akonáhle  ho sformujeme,  uvedomíme si , že začíname rásť.

A akonáhle s týmto názorom a víziou oboznámime verejnosť možno zistíme, že sa k nám pridávajú ľudia a nerastieme len my ale aj celá naša komunita.

 

Stojí za to mať názor  a nenechať si ho pre seba.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Vidieť Zem oproti čiernote vesmíru je neuveriteľné

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

SVET

Minúta po minúte: Merkelová môže byť štvrtýkrát kancelárkou

Jej konzervatívci vedú nad druhými socialistami Martina Schulza.

SVET

Merkelová bude pokračovať. Nikto však nevie ako, hovorí analytik

Nemecká kancelárka je istou víťazkou nedeľných volieb už teraz.


Už ste čítali?