Ochrana rodiny nepatrí do Ústavy !

Autor: Jozef Bakša | 19.3.2014 o 10:45 | Karma článku: 20,02 | Prečítané:  1774x

Vy, signatári dohody o ústavnej ochrane rodiny mýlite sa. Vy, roky a desaťročia pôsobiaci v politike odtrhnutí od reálneho života mýlite sa. Vy, čo príliš často mlátite v parlamente  prázdnu slamu a presadzujete líniu vytýčenú záujmovými skupinami, mýlite sa.   Rodina a jej ochrana patria inam ..............

Rodina a jej ochrana patria inam ....

Rodina, jej podpora  a ochrana patria do reálneho života.

Pri tom svojom tvrdom presadzovaní záujmov rodiny do Ústavy ste akosi pozabudli, že vašou prvoradou úlohou, ako zákonodarného  orgánu reprezentujúceho  vôľu voličov,   je  prijímať zákony, ktorými  by ste  zlepšili podmienky života rodín a obyvateľov na Slovensku.

Mali by ste si uvedomiť, že nie deklarovaním v Ústave, ale prijatím kvalitných praktických zákonov,  ktoré možno aplikovať v praxi podporíte rodinu.

Nie každý, kto deklaruje svoje kresťanstvo, má birmovku  a prípadne navštevuje boží chrám je skutočne veriacim a morálnym človekom. Nie každý, kto je podľa Ústavy nezávislým sudcom  je ním aj v skutočnosti. Rovnako aj v prípade, že bude  v Ústave aj desať krát deklarovaná podpora    rodiny a v praxi to ľudia cítiť nebudú, bude to mať na ich život minimálny vplyv.

Chcete ukázať svoj skutočný záujem o rodinu a jej problémy ? Tak sa skúste zniesť z politického "výslnia " odtrhnutého od života bežných rodín problémami aj príjmami, a začnite pre ne niečo robiť.

Myslíte, že keby ste neznížili výšku rodičovského príspevku pre predtým pracujúce matky nezvýšil by sa ich záujem o rodinu ?  Keby  mamička  na materskej z rodičovského príspevku bola schopná zaplatiť aspoň výdavky na dieťa zostala by na materskej. Teraz, z dôvodu riešenia existenčných problémov tieto potencionálne matky, základ rodiny, odkladajú materstvo na  neskôr a neskôr naň často, aj z dôvodu veku, rezignujú.

Myslíte, že rodičov, ktorí majú hlavu v smútku z toho, že nevedia umiestniť svoje dieťa do jaslí alebo materskej školy zaujíma, že majú podporu rodiny deklarovanú v Ústave ?  Viac by ich určite potešila legislatíva, že štát, prípadne obec je povinný  zabezpečiť pre všetkých svojich obyvateľov umiestnenie detí v prípade  záujmu do škôlky či jaslí .

Myslíte, že matku, ktorá je doma sama s jedným malým dieťaťom, kým muž chodí  na týždne či mesiace za prácou do zahraničia, zaujíma, že má podporu rodiny deklarovanú v Ústave ? Nepotešilo by ju viac, keby štát zabezpečil podmienky na zamestnávanie väčšieho počtu zamestnancov, prípadne vytvoril také podmienky na podnikanie, ktoré by umožňovali dýchať podnikateľom tak, že by sa mohli venovať aj rodinám.

Tých problémov obyčajných rodín a ľudí je v skutočnosti oveľa viac, ale registrovať a hľadať riešenia  by ste mali hlavne vy, ich predstavitelia v parlamente.

Neviem len, či tieto problémy neregistrujete, alebo ich v skutočnosti  len vedome  ignorujte, keď zaplavujete spoločnosť riešeniami  pseudoproblémov, ktoré v skutočnosti obyčajných ľudí vôbec nezaujímajú.

Obyčajné rodiny riešia väčšinou obyčajné, často existenčné  problémy, ktoré by vás mali zaujímať.

Vás však asi tieto veci nezaujímajú, lebo ich nepoznáte.  Domy vám predpokladám upratujú chyžné a deti umiestňujete do súkromných škôlok a jaslí.

Nakoľko ste sa však rozhodli, že ustanovenia o ochrane rodiny doplníte do Ústavy mohli by ste zároveň realizovať aj skutočné v praxi aplikovateľné zákony, ktoré by rodinám pomohli. Ak to neurobíte bude novela Ústavy len prázdnym gestom.

A z gesta sa ešte nikto nenajedol.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Vidieť Zem oproti čiernote vesmíru je neuveriteľné

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

SVET

Minúta po minúte: Merkelová môže byť štvrtýkrát kancelárkou

Jej konzervatívci vedú nad druhými socialistami Martina Schulza.

SVET

Merkelová bude pokračovať. Nikto však nevie ako, hovorí analytik

Nemecká kancelárka je istou víťazkou nedeľných volieb už teraz.


Už ste čítali?