15 rokov bez samoty.

Autor: Jozef Bakša | 24.4.2014 o 18:31 | Karma článku: 9,89 | Prečítané:  670x

Uplynulo  15 rokov odkedy som začal uvedomovať, že  niektoré veci  plynutím času nestrácajú kvalitu a lesk. Napriek často extrémnym vplyvom vonkajšieho prostredia nekorodujú, ale silnejú. Je 15 rokov od dňa....

Je 15 rokov od dňa, keď som prestal byť sám a začal  hovoriť my namiesto ja.

Je 15 rokov od dňa našej svadby.  Bol to čas, kedy som bol zaľúbený a presvedčený, že viem čo je láska. Mýlil som sa, v skutočnosti bol  práve ten deň dňom, kedy som v skutočnosti začal lásku len spoznávať so všetkými jej nuansami.

Láska nie je okamžitý stav. Láska je proces, ktorý trvá mesiace, roky. Napriek tomu, že má mnoho podôb a občas bolí, má úžasnú schopnosť regenerácie a po zacelení drobných rán sa stáva silnejšou. Má jedinečný dar postupne pri správnej starostlivosti  neustále dozrievať a pritom nikdy neprezrieť. Je tým, čo nevieme vysvetliť napriek tomu, že to prežívame.

Aj teraz si užívam manželskú lásku, spoznávam jej stále krajšiu tvár a verím, že to poznávanie bude pokračovať ešte veľmi dlho. Vidím ju v úsmeve manželkyných očí,  keď sa na mňa díva  a ja cítim, že túži byť  a zostať mojou súčasťou. Pravdupovediac si svoju existenciu bez toho, aby práve ona bola  mojou súčasťou ani neviem predstaviť.

Jednoducho Láska. Ja si čoraz viac uvedomujem, aké mám šťastie, že ju v niekom  mám. Cítim jej silu, keď sa opakovane prediera cez nánosy problémov, ktoré nám život pripravuje, aby nám ukázala, že je tu, že je silná a že je podstatná. Aby nám ukázala, že platí staré známe, že čo nás ( ju ) nezabije, to nás ( ju ) posilní. Aj keď často bolí.

Niekto považuje slovo láskyplnosť za bežné, všeobecné a nebodaj bezvýznamné. Ja si myslím, že je to slovo vzácne.  Som rád,  že  naše manželstvo stále  zostáva láskyplným  napriek tomu, že som sa nesprával vždy  ako milujúci manžel.

Priznám sa, že som šťastný, že môžem príjmať a dávať lásku. Chcem ďalej byť tým, čo bude lásku v manželstve ponúkať a budem šťastný, keď bude prijímaná.  Práve  tú moju  občajnú silnejúcu  lásku  ako obyčajný manžel na ďalšie roky ponúkam.

Aj keď je manželstvo len inštitút, tie vymenené obrúčky a ich čaro nie. Sprevádzali nás celých 15 rokov, leštili sa pri šťastných chvíľach a získavali  šrámy pri prekonávaním spoločných problémov. A možno bez tých šrámov by neboli  dnes také lesklé.

Áno manželské puto je to čo rokmi silnie

P.S. : Väčším problémom ako pokles akcií na burze, alebo rozbité auto pri nehode je to, keď nemáte plece, na ktorom sa môžete vyplakať a niekoho, kto bude zdieľať Vaše pocity. Vážme si ľudí, ktorí s nami cítia a stoja pri nás v každom počasí.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Exminister z nástenkového tendra kontroluje v Žiline mestský podnik

Hlavní aktéri nástenkového tendra dnes žijú bežným životom. Napriek obžalobe a hrozbe dlhoročného trestu má byť jeden z nich prvkom verejnej kontroly.

KOMENTÁRE

Pozrite, čo sa stalo na Slovensku, hromží Trump pred kamerami

Preceňovanie utečeneckej témy odpútava pozornosť od úplatkov.

KOMENTÁRE

Lepší príklad podvádzania pri tendroch by nevymyslel ani Matovič

Po rokoch idú nástenkári pred súd.


Už ste čítali?