Strana TIP - bohatá a neznáma.

Autor: Jozef Bakša | 2.5.2014 o 16:43 | Karma článku: 10,97 | Prečítané:  2476x

Čo  môžem čakať od strany, ktorá sa na mňa ako veľká neznáma  valí  z každej strany ? O čom bude ? Jednu schopnosť jej však v žiadnom príde nemožno uprieť. Schopnosť niekoho presvedčiť ....

Presvedčiť darcov....

Zdá sa, že predstavitelkia strany TIP majú neobyčajnú charizmu a schopnoť presvedčiť  svojich priateľov, členov a sympatizantov, aby ich stranu, ktorú vlastne  nikto nepozná, podporovali.  Ich schopnosti sú zrejmé už len pri pohľade na jej  financovanie, keď len za  1. štvrťrok 2014 získala na základe darovacích zmlúv sumu nie menej ako 160.000 € a na členskom 12.000 €. Zaujímavé zásady vyznáva táto strana s neznámymi ľuďmi aj v tom, že pre zakladajúcich členov stanovili členské príspevky v sumách od 100 € do 800 €. Zjavne asi neplatí rovnosť práv a povinností jednotlivých členov strany. Otázkou zostáva, či bude strana uznávať demokratický  hlas každého člena, alebo jeho vážnosť bude špecifikovať podľa výšky členských príspevkov ( prípadne darov ).  Uvidíme čím nás TIP ešte prekvapi. Mňa napríklad prekvapuje profesionálne prepracovaná  bilbordová kampaň,  webstránka alebo platená reklama na sociálnychn siaťch. Ozaj mi to nepripadá ako partia ľudí, ktorí sa dali dokopy len preto, aby  mohli nezištne zmeniť Slovensko.  Skôr ma napadá podobnosť s ukrajinskými demomnštrantom, ktorý tiež bez skúseností a financií  bojuje organizovane v novej  uniforme (  aj keď bez označenia ) a s novou  zbraňou.

V každom prípade musím uznať schopnosť predstaviteľov strany TIP  získavať finančné prostriedky od sympatizantov. Túto schopnosť jej môžu "zabehnuté " politické strany len ticho  závidieť. Strana TIP na svojej stránke transparentne aj s menami darcov uvádza spôsob svojho financovania. Jej darcovia a členovia sú skutočne štedrí. Strana TIP  len za prvý štvrťrok roka 2014 získala od svojich členov na členskom sumu 12.000 € a prostredníctvom darov od fyzických osôb  cez 160.000 €. Ozaj úctyhodný výkon na stranu, ktorá práve vzniká a nemá prakticky medzi sebou žiadnu  " známu tvár " alebo mediálne prezentovanú aktivitu.

Pre posúdenie  ich schopnosti získavať prostriedky na svoju činnosť  som si pozrel obdobné príjmy "starých " politických strán uvádzaných v ich výročných správach za  rok 2012.  V týchto je uvedené, že za celý rok 2012 získali tieto strany nasledovné dary a príjmy z členských príspevkov:  KDH sumu  72.191 € na  členskom a 30.000 € na daroch, SMK získala od darcov 53.000 € a od členov 39.506 €, SDKU získala od darcov 153.936,10 € a na členskom 125.709 €  a nakoniec Sloboda a Solidarita od svojich členov získala 29.432 € a od darcov 3.068 €.

Ak bude strana TIP rovnakou raketovou rýchlosťou ako získava príspevky od svojich sympatizantov získavať aj hlasy voličov, tak sa o jej osud  nemusíme obávať a za chvíľu bude hybnou silou Slovenska. Otázka bude, ktorým smerom ho pohne.

Otázne je tiež, či strana, ktorá   sa zrazu na mňa valí z každého rohu nie je len trójskym koňom a nikto nevie,  čo z nej vylezie, keď sa bude relevantne dotýkať nástrojov politickej moci.

Mám pocciť, že štedrosť jej darcov a neznámosť jej predstaviteľov sú príliš veľké a  preto považujem za oprávnené obavy, že táto štedrosť nebude zadarmo.

Alebo je to so stranou TIP úplne inak ?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Vidieť Zem oproti čiernote vesmíru je neuveriteľné

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

SVET

Minúta po minúte: Merkelová môže byť štvrtýkrát kancelárkou

Jej konzervatívci vedú nad druhými socialistami Martina Schulza.

SVET

Merkelová bude pokračovať. Nikto však nevie ako, hovorí analytik

Nemecká kancelárka je istou víťazkou nedeľných volieb už teraz.


Už ste čítali?