Pán Procházka myslíte, že to bude stačiť ?

Autor: Jozef Bakša | 25.5.2014 o 23:41 | (upravené 26.5.2014 o 19:33) Karma článku: 7,23 | Prečítané:  2089x

        Vaše pôsobenie na Griliáde v Banskej Bystrici  či sieťovanie starostov na Slovensku bez ohľadu na ich  súčasnú politickú príslušnosť  mi pripomína marketingovo  úspešné kampane politických strán pred parlamentnými  voľbami  u našich západných susedov  ( len Andrej Babiš piekol a rozdával sladké )  Myslíte, že marketing bude stačiť  ? A o čo vlastne v skutočnosti ide Vám a o čo im  ?    

           Sledujúc  Vaše rázne ťaženie na popredné priečky v prieskumoch preferencií politických strán so stranou, ktorá ešte neexistuje, ma zaujíma ako sa vysporiadate s mínami,ktoré Vás čakajú. Bude určite zaujímavé sledovať akým spôsobom sa vysporiadate so, v súčasnosti skutočne nevídaným, záujmom o Vašu stranu, ktorá  je momentálne atraktívna  tak pre verejnosť  a médiá ako aj pre starostov, na ktorých ste, okrem iných,  programovo zamerali pozornosť. Neviem sa zbaviť myšlienky,  že SIEŤ sa stáva nadmieru zaujímavou aj pre sponzorov, ktorých  pohnútky nemusia byť práve čisté. Pokiaľ sa týka  starostov tak by som bol v otázke spolčovania sa s nimi opatrný. Za tie dve desaťročia fungovania demodemokracie na Slovensku   skôr registrujem ich schopnosť   riadiť  sa heslom  : „ kam vietor tam plášť. “  Keby Ste si pozreli ich stranícku minulosť, pri nemalom množstve z nich by Ste zistili,  že plynule  prešli názorovo od  KSČ cez HZDS, SOP, ANO, SDKU a SMERU a teraz ich láka  SIEŤ.  Prečo asi ? Jedná sa o typických ľudí bez vlastného názoru, ktorý prispôsobia práve vládnúcej strane.  V otázke dôveryhodnosti a odbornosti  by som skôr veril veľkej skupine aktivistov z tretieho sektora, ktorým je jedno či je darebák červenej alebo modrej farby, ale keď pácha darebáctva je pre nich darebákom. 

        Určite Vás teší nepochybne veľký záujem o členstvo vo Vašej novej strane,  avšak nie je mi jasné,  akým spôsobom budete schopný pri  takom množstve potencionálnych členov a sympatizantov   oddeliť  zrno od pliev. Ak sa Vám to podarí,  klobúk dolu. Vzhľadom na Vašu doterajšiu kariéru predpokladám, že naivný nie Ste a uvedomujete si, že  časť ľudí k Vám ide len  z čisto zištných dôvodov.  O to zaujímavejšie bude, nielen pre mňa, sledovať  proces čistenie zrna od pliev.    Chápem, že z marketingového, volebného a mediálneho hľadiska je pre Vás  bezpochyby  veľmi významné zasiahnuť každý kút Slovenska svojou agitáciou podobne ako  to napríklad prostredníctvom svojich starostov robí strana SMER.  Tieto  prepracované  marketingové techniky  volebnej kampane, ktorá sa práve rozbieha  Vás bezpochyby dostanú do parlamentu, kde predpokladám  budete disponovať s mandátom nemalej sily.  Otázkou pre mňa však zostáva, či Vám to stačí. Či Vám stačí  mať moc a vplyv, ako to stačilo mnohým pred Vami,  alebo chcete skutočne niečo viac.   

          Myslím, že na zmenu Slovenska na skutočne demokratický a právny štát je potrebné disponovať nielen silným politickým mandátom, ale aj silným tímom odborníkov, ktorých prvoradým cieľom nie je naplniť svoje vrecká a vrecká svojich kamarátov, ale skutočne pohnúť spoločnosť vpred. Otázkou teda bude, či v tej mase ľudí, čo Vás s rôznymi pohnútkami podporuje budete vedieť vyselektovať  zrnká kvality.

           Nechybujem o tom, že to s touto krajinou  myslíte dobre, otázku však bude,  či  výraznou hybnou silou Vášho budúceho mandátu  nebude tá skupinka  ľudí, ktorá sa teraz snaží prisať potichu na Vašu stranu a má snahu stať  sa rovnakou pijavicou akými  boli všetky,  ktorým sa zatiaľ  podarilo prisať sa na každá vládu na Slovensku od roku od roku 1992.

       Som zvedavý, či aj v  momentálnej  eufórii  z prieskumov volebných preferencií, priazne verejnosti  a väčšiny médií budete tieto potencionálne nášľapné míny registrovať  a budete mať schopnosť  ich eliminovať.

        Ak sa Vám to nepodarí môže sa spoločnosť dostať do štádia,  že z Vášho terajšieho potenciálu  vyťažia len sponzori  a karieristi, pričom ľudia čo Vám verili  sa opäť dočkajú sklamania a začnú  hľadať  iného mesiáša.

       A mám obavu, že pri hľadaní tohto nového mesiáša sa ľudia dostanú do stavu, keď im bude jedno či ten  Mesiáš bude mať  červené, zelené alebo hnedé zafarbenie.  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Vidieť Zem oproti čiernote vesmíru je neuveriteľné

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

SVET

Minúta po minúte: Merkelová môže byť štvrtýkrát kancelárkou

Jej konzervatívci vedú nad druhými socialistami Martina Schulza.

SVET

Merkelová bude pokračovať. Nikto však nevie ako, hovorí analytik

Nemecká kancelárka je istou víťazkou nedeľných volieb už teraz.


Už ste čítali?