Kto je vlastne nezávislý?

Autor: Jozef Bakša | 24.10.2014 o 21:17 | (upravené 25.10.2014 o 14:14) Karma článku: 3,74 | Prečítané:  888x

     V súčasných komunálnych voľbách akoby sa vrece  roztrhlo s nezávislými kandidátmi. Svoju nezávislosť prezentujú ako niečo čisté  a hodné obdivu. Mnoho  "nezávislých " kandidátov chce v skutočnosti touto nálepkou len niečo zakryť.   

          Mnoho "nezávislých" kandidátov chce zakryť svoju minulú  stranícku či dokonca  zločineckú minulosť ( aj keď nie vždy právoplatne odsúdenú ), prípadne charakter.    

           Na jednom stretnutí som sa dozvedel, ako si financie na svoju "kampaň " u miestnych podnikateľov "získava"  jeden nezávislý kandidát na primátora jedného nemenovaného okresného mesta. Pán "nezávislý " kandidát sa stretol  s podnikateľom, ktorého osobne dovtedy nepoznal a požiadal ho o podporu. 

            Nie každý nezávislý je aj poctivý

          Poviete si fajn, chlap je otvorený, žiada podporu a chce prezentovať svoje vízie. Všetko by bolo v poriadku, keby kandidát nepokračoval tým, že keď ho ľudia zvolia on sa bude vedieť za podporu odvďačiť. Keď som to počul povedal som si, že aj keď niekto nie je závislý na strane neznamená to, že má charakter a že svoju kandidatúru myslí úprimne. Takýto kandidát si len povedal, že keď nájde vlastnou hlavou dosť  finančných prostriedkov od sponzorov,ktorí vedia ako to v slovenskej politike a samospráve chodí hravo sa im odvďačí  a sám v politike zbohatne. 

           Pri vyberaní kandidátov by sme si nemali všímať čo kandidáti robia a sľubú tento rok, ale to, čo pre obec urobili  rok, dva , tri pred voľbami.  

           Zrazu nezávislý straník 

           Smiešny mi pripadá každý "nezávislý "kandidát často pokročilého veku,ktorý v minulosti prešiel viacerými, väčšinou  vládnymi,   stranami a zrazu je nezávislý. V živote sa riadil heslom kam vietor tam plášť, len dnes nevie odkiaľ vietor fúka. Za touto nezávislosťou nie je možné vidieť nič iné ako kalkul, že nezávislý kandidát je dnes pri neprirodzene silnej dominancii SMERu   a fragmentácii zvyšku politického spektra, najľahšie zvoliteľný. Skúste si predtým ako sa pre niektorého " nezávislého " kandidáta rozhodne pozrieť si jeho prípadnú stranícku minulosť.

           Osobitnú kapitolu tvoria " nezávislí kandidáti,"  ktorí sú aktívnymi  členmi politickej strany a všetky náklady volebnej a často mesiace  veľmi predvolebnej kampane im hradia skrytým  spôsobom ich politické strany. 

               Uvidíme kto z koho ? 

            Takže vo voľbách uvidíme kto z koho. Uvidíme, či v hlavách slovenských voličov zostalo dostatok zdravého rozumu alebo bude platiť vyjadrenie dnes už známeho  politického klasika, že volič je nikto, ničomu nerozumie a vidí len absolútny  povrch. 

             Nemyslíte, že by bolo vhodné tomuto pánovi a sponzorom politických strán a politikov primeraným spôsobom vo voľbách odpovedať ?  

                   Urobíme to už v komunálnych voľbách 15. novembra ?

                   V predvečer nežnej by to bolo nanajvýš  vhodné. 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Vidieť Zem oproti čiernote vesmíru je neuveriteľné

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

SVET

Minúta po minúte: Merkelová môže byť štvrtýkrát kancelárkou

Jej konzervatívci vedú nad druhými socialistami Martina Schulza.

SVET

Merkelová bude pokračovať. Nikto však nevie ako, hovorí analytik

Nemecká kancelárka je istou víťazkou nedeľných volieb už teraz.


Už ste čítali?